Dojazd

Kalwaria Pacławska to miejscowość położona w odległości 23 kilometrów od Przemyśla, w południowo-wschodniej części Polski. Najlepiej dojechać: do Przemyśla środkami komunikacji publicznej - PKP lub PKS. Z Przemyśla busami i autobusami w kierunku Kalwarii (pytajcie się - każdy Wam powie, gdzie to jest). Szczegóły dotyczące dojazdu znajdziecie również TUTAJ!

Jeżeli z parafii/szkoły/miejscowości jedzie Was więcej - warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś wspólnego środka transportu - jest taniej! Na miejscu bezpłatny parking dla autobusów i samochodów osobowych obsługujących uczestników FSM-u.


Wyświetl większą mapę

Współrzędne GPS dla Kalwarii Pacławskiej: 49° 37′ 54″ N, 22° 42′ 22″ E albo inaczej: 49.631667, 22.706111

Praktyczny poradnik:

Zapewne nie każdy z Was wie, jak najlepiej dojechać na nasze Spotkanie. Kalwaria Pacławska – może brzmieć nieco egzotycznie, zwłaszcza dla osób nie podróżujących po południowo-wschodniej części Polski. Tymczasem dojazd do Sanktuarium w Kalwarii jest dość prosty. Oczywiście – najpierw musicie dotrzeć do Przemyśl. No chyba, że w kierunku Kalwarii „uderzacie” samochodem z rejonów Jasła, Krosna czy Sanoka – wtedy kierujcie się bezpośrednia na Kalwarię (np. przez Arłamów i Makową). Dla osób, które przyjadą pociągiem – kilka wariantów dotarcia do nas:

1. Rozpatrujemy przypadek gdy przyjeżdżacie w dniu rozpoczęcia Spotkania, korzystając z PKP.

Po wyładowaniu się z pociągu na stacji Przemyśl Główny (kilka minut wcześniej pociągi, także pośpieszne, stają na stacji Przemyśl Zasanie - to znak do zbierania się) należy iść w stronę podziemnego przejścia - wszyscy tam idą, to będzie łatwe. Po zejściu w dół skręcamy w prawo (w lewo jest dworzec główny PKP i wyjście do centrum). Na końcu korytarza schodami do góry na lewo. Wyjdziecie bezpośrednio na dworzec PKS. Zaraz po wyjściu będą stały busy lub autobusy z tabliczkami/plakatami FSM - KALWARIA PACŁAWSKA. Gdyby ich nie było – pytajcie o autobusy MZK – z usług tej firmy korzystamy. Odjeżdżają po załadowaniu do pełna. Najczęściej odjeżdżają po przyjeździe „pośpiechów” - wtedy przyjeżdża najwięcej osób na FSM. Jeśli ktoś przyjedzie bardzo późnym popołudniem może mieć już problem. Wtedy patrz punkt 2. Busy wjeżdżają na samą górę, wysiądziecie pod bramą kościelną, ale z doświadczenia wiem, że niektóre niestety nie radziły sobie z wjazdem na największe stromizny, trzeba było wysiąść i przejść się kawałek pieszo - plecaki wjeżdżały na górę busem.

Przy okazji – przewozy autobusowe na samą górę w dniu rozpoczęcia i zakończenia spotkania zapewnia nam Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu – BARDZO DZIĘKUJEMY!

2. Teraz inna sytuacja, co zrobić gdy chcesz przyjechać wcześniej, lub później?

Początek taki sam jak w punkcie 1. Jednak po wejściu na płytę dworca PKS zobaczycie z przerażeniem, że nie ma busów na Kalwarię. Spokojnie udajecie się w stronę budynku PKSu (na wprost wyjścia z podziemia). Tam za budynkiem jest wielka tablica, na niej szukacie połączenia z Nowosiółkami Dydyńskimi. Trzeba poczekać, udać się na stanowisko 5, koło tablicy, i wsiąść do rzeczonego autobusu. Po dojechaniu do Nowosiółek Dydyńskich (poproście kierowcę o sygnał wysiadania) trzeba przejść kładką przez rzekę, skręcić na szosie w prawo, pierwszą w lewo i pod górę szosą (trochę potu wylejecie). Jest jeszcze możliwość skrócenie podejścia pod górę idąc przez las - koniec języka za przewodnika (za kładką trzeba iść przez cały czas prosto pod górę).

3. Przypadek ostatni - autobus do Przemyśla.

Jeśli przyjedziecie autobusem kursowym do Przemyśla, to po prostu wysiadacie na dworcu głównym PKS i tam szukacie busów na Kalwarię (patrz punkt 1) lub autobusu liniowego do Nowosiółek Dydyńskich (punkt 2).

Pamiętajcie: WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ NA KALWARIĘ!

 

Nasza sonda

Najlepszy koncert 28.FSM

facebook

Popup Module

This is the Popup Module feature. Assign any module to the popup module position, and ensure that the Popup Feature is enabled in the Gantry Administrator.

You can configure its height and width from the Gantry Administrator.

More Information