Goście 27. Spotkania Młodych

GOŚCIE, Goście, goście

Kim byli Goście 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych? Znani i mniej znani, lubiani, sławni, dobrzy – łączy ich jedno: Jeden Chrystus, Jeden Pan, Jeden i Prawdziwy Bóg. Ci, którzy Go znaleźli podzielili się swoim doświadczeniem spotkania z Nim. Ci, którzy Go szukają – powiedzieli, czego pragną najbardziej…

_ Jadwiga i Dariusz Basińscy
małżeństwo aktorów, znanych przede wszystkim z działalności w założonym przez siebie kabarecie Mumio, a także z reklam jednego z operatorów sieci komórkowej. W ubiegłym roku przyłączyli się do inicjatywy "Nie wstydzę się Jezusa", a w wielu udzielonych wywiadach otwarcie opowiadają o swojej wierze.
_ Bp Stanisław Jamrozek
Był Gościem 26 FSM! W kwietniu 2013 papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej, ukończył technikum budowlane w Rzeszowie i tam pracował w tym fachu przez trzy lata po maturze. Młody Stanisław jednocześnie był piłkarzem Waltera i Zelmera Rzeszów oraz Strumyku Malawa; po święceniach kapłańskich w 1989 roku studiował jeszcze na KUL i w Rzymie; jako dewizę biskupią przyjął słowa „Veritatis Evangelio servire” (Służyć Ewangelii Prawdzie).
_ Ks. Tomasz Jegierski
duszpasterz akademicki w Kanadzie, który ukończył w 2001 r. kanadyjskie seminarium i pracował wiele lat na terenie tamtejszych parafii. W ubiegłym roku był gościem FSM, jako przedstawiciel FT Film, polskiego dystrybutora filmu „Cristiada” i wyświetlanego niedawno w kinach animowanego filmu "Największy z cudów".
_ O. Teodor Knapczyk
franciszkanin, sekretarz Sekretariatu Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM. Znany z prowadzonych przez siebie rekolekcji, a także mszy świętych z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie. Blisko współpracuje min. z o. Pacyfikiem Iwaszko, który był gościem 26. FSM.
_ O. Piotr Koźlak
redemptorysta, uznany rekolekcjonista, dyrektor wydawnictwa Homo Dei i redaktor naczelny kwartalnika "Homo Dei" adresowanego głównie do osób duchownych. Autor wielu artykułów i książek z zakresu historii i duchowości.
_ Joanna Kryńska
prezenterka TVN24. Ukończyła politologię w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku. Pracowała w lokalnym ośrodku TVP w Białymstoku. Obecnie jest dziennikarką TVN24. Początkowo w stacji pełniła funkcję reporterki, przygotowywała materiały o tematyce politycznej. Od lipca 2006 roku prowadzi serwisy informacyjne w "Poranku" i w "Dniu na żywo", a od sierpnia 2007 jest także gospodyni magazynu "Prosto z Polski".
_ Dobromir Mak Makowski
pochodzący z Pabianic raper, autor projektu muzycznego "nieBo Rap", jeździ po Polsce z programem antynarkotykowym "Rap Pedagogia".
_ Małgorzata i Marek Nowiccy
przyjaciele i stali goście FSM. Marek Nowickiego jest dziennikarzem, reporterem i redaktorem, uznawany za najlepszego polskiego dziennikarza zajmującego się medycyną. Podczas 26. FSM prezentowali przygotowany wspólnie film "Murzasihle", o polskich początkach ruchu charyzmatycznego Odnowa w Duchu Świętym.
_ Radosław Pazura
Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Jako aktor zadebiutował w serialu „Pogranicze w ogniu”. Zagrał w ponad 30 filmach. W dzieciństwie pasjonowała go piłka nożna. Aktor przeżył także wielkie nawrócenie, o którym opowiadał m.in. w programie Krzysztofa Ziemca „Niepokonani”. Pazura wspiera regularnie akcje Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi – „Krewniacy”, promujące honorowe krwiodawstwo. Ustanowił również charytatywną Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego.
_ Ks. Marian Rajchel
(ur. w 1937 roku) jest jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej. Wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu i w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie. Od ponad trzydziestu lat pracuje w Jarosławiu, gdzie przez dwadzieścia dwa lata był proboszczem parafii NMP Królowej Polski. Dał się tam poznać, jako znakomity organizator: zainicjował wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych im. Brata Alberta, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Rozpoczął też ewangelizację przez media — zorganizował pierwszą w archidiecezji przemyskiej katolicką rozgłośnię radiową „Ave Maria”. Za zasługi dla miasta Jarosławia otrzymał Złotą Odznakę oraz Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego.
_ Małgorzata i Tomasz Terlikowscy
przyjaciele i stali goście FSM. Tomasz Terlikowski jest dziennikarzem, filozofem, publicystą, tłumaczem, pisarzem i działaczem katolickim, redaktorem naczelnym portalu fronda.pl i współtwórcą stacji Republika.tv.
_ Bogdan Zalewski
dziennikarz radiowy. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu Kraków na początku lat 90., następnie związał się z radiem RMF FM. Obecnie prezenter popołudniowych Faktów.
_ Marcin Żebrowski
dziennikarz i prezenter telewizyjny, znany z prowadzonej w TVN24 audycji "Wstajesz i wiesz". Pracę zawodową rozpoczynał, jako dziennikarz Gościa Niedzielnego. W telewizji TVN24 początkowo był reporterem w Gdańsku, potem został prezenterem weekendowego wydania porannego magazynu stacji.
_ Jerzy Zelnik
aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, kojarzony głównie z rolą Ramzesa XIII w filmie Jerzego Kawalerowicza "Faraon", scenarzysta małych form teatralnych (monodramów, etiud), reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Nowego w Łodzi w latach 2005–2008. Został odznaczony odznaką Zasłużony Działacz Kultury i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
_ Tomasz Ziętek
aktor filmowy i teatralny, związany z Nowym Teatrem w Słupsku, członek zespołu muzycznego „The Fruitcakes”.

Nasza sonda

Najlepszy koncert 28.FSM

facebook

Popup Module

This is the Popup Module feature. Assign any module to the popup module position, and ensure that the Popup Feature is enabled in the Gantry Administrator.

You can configure its height and width from the Gantry Administrator.

More Information